Екскурсія до світу дзюдо

Одинадцятого вересня наш клас (8 природничо-математичний) побував на екскурсії до секції дзюдо. Спочатку ми подивилися на розминку майбутніх бійців, а потім нас ознайомили з історією виникнення цього бойового мистецтва.

Дзюдо́, у перекладі з японської означає «шлях м’якої боротьби». Це японське бойове мистецтво, яке виникло на основі дзюдзюцу. Його засновником був Кано Дзіґоро, який створив основні правила, принципи тренувань і проведення змагань, а також першу школу дзюдо – Кодокан у 1882 році.

Єдиноборство складається з двох нероздільних частин: перша це теоретична основа, друга духовна основа або вдосконалення тіла. Без духовної основи не можна опанувати дзюдо. До неї входить моральність, принципи, що формують свідомість людини. Боротьба без моральної основи це ніщо.

Після прослуховування історії дзюдо нам показали деякі основні прийоми: як їх правильно виконувати та як не можна робити, щоб не зашкодити своєму здоров’ю та здоров’ю опонента.

Останнім часом дзюдо стало набирати популярнсть. На сьогодні воно входить до трійки найпопулярніших видів спорту і є розвиненим в Україні, зокрема в Донецькій області.

У ліцеї навчається багато представників цього виду спорту, що є переможцями турнірів всеукраїнського та європейцського рівнів. Тож ми із зацікавленням попрямували до спортивної секції очолюваної майстром спорту України, Президентом Федерації Дзюдо Донецької області Дмитром Сергійовичем Ігнатенком, який виховав кілька поколінь переможців всеукраїнських, європейських та світових змагань.

Із гордістю і задоволенням спостерігали ми за майстер-класом, що провели наші товарищі-ліцеїсти Аліна Романенко і Андрій Орєшкін. Вони розповіли, що дзюдо давно увійшло в їх життя: Аліна займається ним з 6 років і вже є кандидатом у майстри спорту, переможцем Донейької області і призером національного чемпіонату України; Андрій Орєшкін – наш однокласник – захопився дзюдо з 10 років, і сьогодні він є чемпіоном міжнародних змагань у Словенії, бронзовим призером міжнародних змагань у Польщі та чемпіоном турніру «Кубок Донбасу».

А ще ліцей пишається кандидатами у майстри спорту Ігнатенком Данилом, що є чемпіоном Донецької області, Резніковою Крістіною, Марохою Тетяною, Богдановим Володимиром – призерами Національного Чемпіанату України, Пшеничною Кариною й Степаненком Олександром – переможцями Чемпіонату Донецької області.

Це була дуже цікава та пізнавальна екскурсія, де ми дізналися багато корисної інформації та з’ясували, що дзюдо виховує у людині жорсткий самоконтроль, а найголовніше – дає духовний та фізичний розвиток. А ще дізналися, що серед наших ліцеїстів – звичайних, на перший погляд, хлопців і дівчат – є чимало героїв спорту, яким побажаємо нових перемог!

 

Ліцеїстка I курсу допрофільного

природничо-математичного напряму навчання

Кайдан Єлизавета

Залишити відповідь

Назва *
E-mail *
Сайт