Локальний освітній проект EdStream-2019

30 травня педагоги й учні ліцею спільно з педагогами Словянської ЗОШ № 10 започаткували локальний освітній проект «EDSTREAM-2019» – проект, що презентує зміни, які відбуваються у колективах двох освітніх закладів в контексті реформ Нової української школи.

Спільна робота двох успішних у місті колективів є продовженням їхньої співпраці у межах роботи Центру професійного розвитку вчителя, відкритого на базі цих закладів ще 2010 року, численних зустрічей з проблем запровадження в роботу інноваційних технологій, ідей сучасної освітньої реформи. Тож «EDSTREAM-2019» задумано як тривалий проект, що засвідчуватиме й презентуватиме результати наробок педагогів у процесі розбудови Нової української школи. 30 травня в проекті взяло участь понад 70 педагогів ліцею і школи №10, запрошені експерти Підлісний Юрій Іванович, заступник Слов’янського міського голови; Набока Ольга Георгіївна, перший проректор ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»; Горелікова Тетяна Володимирівна, директор Слов’янського навчально-методичного центру.

Контролювати STREAM неможливо, та можна вчасно підняти парус!! – таке гасло озвучили ліцеїсти, тож символом заходу став символічний парус, що допоможе педагогам утриматися й скерувати свої заклади в потоці змін.

У процесі роботи «EDSTREAM-2019» робота велася в десяти освітніх локаціях, спікери яких представляли кожний освітній заклад. Ліцей презентував роботу в п’яти локаціях:

 

Лідерів ліцейського самоврядування – десятикласників Кирилюка Дмитра, Нікітіної Катерини, Ульянової Лани, Паршикова Анатолія, Валковського Максима – з медійним проектом «Ми різні, але ми разом!».

Ліцей, мабуть, чи не єдиний заклад у місті, що активно залучає учнів не тільки до співуправління, але й до спільного розв’язання освітніх проблем, створення інноваційного освітнього середовища за допомогою учнів.

Медійний проект «Ми різні, але ми разом!» – спроба ліцеїстів поглянути на сучасну освіту й освітян зсередини, порушити питання, що сьогодні найбільше хвилюють педагогів і учнів. У процесі роботи учасниками були розглянуті питання «Чи поділяєте ви думку, що в сучасному освітньому закладі вчитель відходить на другий план?» «Чого не можуть навчити комп’ютер, Інтернет та інформаційні технології?» «Чи не вважаєте ви, що сучасна система ЗНО позбавляє дитину індивідуальності?» «Чи не здається вам, що шкільна програма перевантажена «непотрібними» предметами?» «Чи не втратить реформована за європейськими принципами школа традиції й принципи навчання національної освіти?» тощо.

Наймолодшою учасницею «EDSTREAM-2019» стала учениця ліцею, дев’ятикласниця Кулєшова Наталія, що стала спікером локації «Анімаційний дизайн: зробимо урок по-новому», де разом зі своїм наставником, учителем інформатики Юрієм Іваненком представила розроблений пізнавальний навчальний анімаційний матеріал, що може стати в нагоді кожному вчителю школи.

Наталія спеціально для учасників проекту створила анімаційний ролик «EDSTREAM-2019» у числах».

Локацію «Майстерня талановитих» представила вчитель трудового навчання Олена Шаповалова, яка презентувала учасникам нові технології роботи з папером, навчала інтегрувати елементи прикладного мистецтва в процес викладання будь-якого предмету! У процесі роботи локації учасники в нестандартній формі встигли обговорити актуальні проблеми викладання технологій у сучасній старшій школі й виростити педагогічне курча, яке стало своєрідним символом розбудови Нової української школи.

«Як зробити дитину активною?» – це питання переросло у твердження під час роботи локації спікера Клименко Олени, учителя громадянської освіти, яка заохотила присутніх до участі в багатьох суспільно корисних проектах і заходіх, які вчитель активно запроваджує в практику роботи Слов’янського педагогічного ліцею. Так, було презентовано Міжнародний проект «СХІД сортує», до участі в якому залучений увесь колектив ліцею, тренінгову роботу з учнями в межах всеукраїнського проекту «Європа починається з тебе». Крім того, учасники локації долучилися до інтелектуальної антикорупційної гри в рамках національного проекту «ВзаємоДія».

Ольга Бойко, учитель інформатики ліцею, стала спікером локації «Створення збагаченого освітнього простору», учасники якої відшукали відповіді на питання «Як збагатити освітній простір?» «Як, не докладаючи зусиль, підготувати цікавий урок?» «Як бути “в темі” щодо сучасних форм і методів візуалізації?» «Що таке відбір, структурування і оформлення навчального матеріалу у візуальний образ?» Про це та багато іншого учасники дізналися під час демонстрації он-лайн сервісів для створення візуалізації навчального матеріалу.

Підсумком проекту «EDSTREAM-2019» став відеоролик, створений у рамках медійного проекту старшокласників ліцею «Ми різні, але ми разом». Учасники дійшли думки, що така нестандартна форма педагогічного спілкування освітян-однодумців є ефективним чинником співрозвитку колективів закладів освіти, своєрідним річним звітом перед громадою міста про досягнення шкіл упродовж навчального року.

Залишити відповідь

Назва *
E-mail *
Сайт