До 150-ї річниці створення Періодичної системи Д.І. Мєндєлєєва

Тема. «Періодична система хімічних елементів Д. І. Мєндєлєєва, її значення, 150 років зі дня створення»

Мета. Систематизувати знання щодо періодичного закону Д. І. Мєндєлєєва. Ознайомитися зі значенням цього закону.

Періодичний закон Д.І. Менделєєва – фундаментальний закон природи, який визначає властивості хімічних елементів, простих речовин, а також склад і властивості сполук, які перебувають у періодичній залежності від значень зарядів ядер атомів. Днем відкриття періодичного закону вважається 1 березня (17 лютого за старим стилем) 1869 року, в який Д. І. Менделєєв закінчив роботу над «Досвідом системи елементів, заснованої на їхній атомній вазі і хімічній подібності».

Періодичний закон і періодична система елементів Д.І. Менделєєва дають змогу встановити зв’язок між усіма хімічними елементами, передбачити існування раніше невідомих елементів і описати їх властивості.

Найбільше значення періодичний закон має для хімії, фізики, геохімії, біохімії тощо. Він дає можливість передбачати нові факти і явища, зокрема нові елементи. Велику роль відіграв періодичний закон у розвитку теорії будови атома. Періодичний закон є основою для класифікації хімічних еле­ментів, яка дала змогу чітко сформулювати загальнохімічні поняття валентності, типів хімічних сполук. Стало можливим передбачати нові типи сполук, нові властивості для відомих і невідомих елементів, а також їхніх сполук.

В наш час періодичний закон Менделєєва лишається тією науковою основою, яка зумовлює дальший розвиток сучасної хімії, теорії будови атома, теорії хімічного зв’язку, ядерної фізики ти багатьох інших наук. Періодичний закон має велике філософське значення.

Організація Об’єднаних Націй назвала 2019 рік роком Періодичної таблиці хімічних елементів у зв’язку зі 150-річчям з дня створення цієї таблиці Дмитром Івановичем Менделєєвим. Рішення було рекомендовано Генеральній асамблеї в доповіді Другого комітету і прийнято за підсумками голосування. Документ опубліковано на сайті ООН. На думку авторів проекту, ця посвята має підвищити якість повсякденного життя і сприяти майбутнім науковим досягненням. 

Висновок. Своєю таблицею вчений вперше показав, що існуюче різноманіття хімічних сполук і елементів утворює в природі струнку систему.

Виконала:

ліцеїст ІІ курсу природничо-математичного 

напряму навчання

Діденко Аліна

Учитель:

Іванова Т.А.

Залишити відповідь

Назва *
E-mail *
Сайт