Стрес початку навчального року

image001 Стрес початку навчального року

Школа – це місце, де ваша дитина проводить дуже багато часу, отримуючи знання і спілкуючись з друзями. Навчання – важлива частина дитячого життя, що вимагає напруги і терпіння. Адже навчання далеко не завжди цікава дитині, іноді це може бути стомлюючим, нудним і дратівливим заняттям. Коли літні канікули закінчуються, і починається новий навчальний рік, більшість учнів страждають від навалилися завдань і раннього ранкового пробудження. Скористайтеся наведеними нижче способами для того, щоб допомогти своїй дитині зняти стрес від початку навчального року.

  1. Будьте оптимістичні

Позитивне мислення навіть у найскладніших життєвих ситуаціях може стати «паличкою-виручалочкою». Навчайте своїх дітей оптимістичного підходу до свого життя, незважаючи ні на які труднощі. Не дозволяйте своїй дитині ставитися до школи, як до каторги. Надихайте його і говорите, що не існує нічого неможливого. Допоможіть йому знайти в собі сили для того, щоб впоратися зі стресом, заохочуючи і показуючи світлі сторони життя. Таким чином, ваша дитина поступово перестане відчувати стрес.

 

image005

  1. Запропонуйте свою допомогу

Якщо ви бачите, що ваша дитина не в дусі з-за думок про початок навчального року — запропонуйте свою допомогу. Запитайте — які складнощі і проблеми він бачить у цій події – можливо, він просто не може вирішити їх самостійно. Спробуйте зробити це разом. Наведіть приклади з власного життя і спробуйте показати йому, що все чудово і хвилюватися не про що. Ви можете навіть розповісти дитині про своїх власних поточних проблемах, щоб він побачив те, що ця ситуація не найгірша.

  1. Смійтеся разом з ним

Сміх — це відмінний спосіб, який може знизити вплив навіть дуже сильного стресового фактора. Коли ми сміємося, м’язи тіла розслабляються, і гормони стресу залишають тіло. Людина починає відчувати себе краще, не усвідомлюючи причину таких позитивних змін. Гумор економить нерви і допомагає в житті. Тому якщо ви хочете, щоб ваша дитина стала щасливішою у новому навчальному році – постарайтеся оточити його барвистими іграшками та веселими дрібничками. І він, весело сміючись, забуде про всіх своїх печалях.

  1. Подбайте про його харчуванні

image004Їжа, яку ми їмо, сильно впливає на наш настрій. Якщо ви даєте дитині солодощі і газовані напої на основі цукру — не дивно, що він не може зосередитися. В результаті — істерика. Тому уважно вивчіть раціон харчування своїх дітей і переконайтеся в тому, що в ньому присутні фрукти, овочі, горіхи, рослинне масло і інша здорова їжа в достатній кількості. Правильне харчування допомагає позбутися стресу і поліпшити дитяче здоров’я.

 

  1. Пийте більше води

Зневоднення часто викликає втому та печаль. Діти, активно рухаючись, часто вчасно не заповнюють природні втрати води, що швидко призводить до зневоднення. Нагадуйте дитині про те, щоб протягом дня він пив достатня кількість води і дайте йому з собою в школу пакетик з натуральним соком або пляшку простої води. Намагайтеся не зловживати газованою водою та іншими солодкими напоями, які, навпаки, можуть призвести до зневоднення. Пам’ятайте, що здоровий водний баланс організму є ключем до хорошого настрою і відмінній пам’яті.

  1. Практикуйте з ним дихальні вправи

Ви можете зменшити хвилювання та інші наслідки стресу з допомогою глибокого дихання. Поясніть своїй дитині, що коли він відчуває себе неспокійно і погано – йому потрібно виконати кілька дихальних вправ. Нехай він знайде тихе місце і зробить шість глибоких вдихів в хвилину. Розмірене дихання уповільнює частоту серцевих скорочень і знижує кров’яний тиск. Практикуйте дихальні вправи щодня для того, щоб знизити вплив стресових факторів на членів вашої родини.image003

  1. Згадуйте про відпочинок

Один з найприємніших способів зняти стрес від початку нового навчального року – це згадати ваш прекрасний літню відпустку. Я впевнена в тому, що є багато речей, про які можна поговорити зі своєю дитиною. Попросіть його відтворити як можна більше елементів вашого літнього відпочинку – нехай він згадає людей, запахи, кольори і смаки того часу і місця. Коли людина щось представляє в деталях – його мозок реагує так, як ніби він прямо зараз відчуває ці емоції. Таким чином, дитина відчує себе краще.

  1. Погляньте на хороші сторони навчання

Нехай ваші діти побачать і світлу сторону навчання. У будь-якому випадку, школа – це не лише сумна нудне зубріння і чистописання. Також навчання – це веселощі з друзями, нові знання і можливості – дитина поступово стає дорослою людиною. Скажіть йому, що чим раніше він закінчить школу, тим швидше у нього з’являться дорослі можливості. Таким чином, ваша дитина повинна виступити в якості дорослої людини, щоб ним стати. Всі діти хочуть вирости, і ви можете використовувати це бажання для того, щоб допомогти своїм власним дитині зняти стрес від початку навчального року.image006

  1. Працюйте вранці

Починати день з зарядки – це можливість створити позитивний настрій на весь день. Фізичні вправи підсилюють вироблення ендорфінів у вашому організмі, в результаті вплив гормонів стресу знижується, і людина відчуває позитивні емоції. А щасливі діти не будуть стогнати і засмучуватися через думок про школу. Привейте своїй дитині звичку робити зарядку вранці, згодом він буде вам за це дуже вдячний.

  1. Рухайтеся активніше

Розкажіть своїм дітям про те, що для гарного самопочуття потрібно більше рухатися протягом дня. Коли людина рухається, його тіло віддає і отримує енергію, а кров швидше біжить по судинах, що стимулює діяльність головного мозку. Це допоможе вашим дітям забути про стрес. Якщо ваша дитина рухається занадто мало – швидше за все, він швидко дратується і втомлюється, тому що у нього є час подумати про всіх неприємних речах. Навіть 5-10 хвилин ходьби допоможуть їй знизити свій рівень стресу.image007

Залишити відповідь

Назва *
E-mail *
Сайт