Про шкоду паління для підлітків і школярів

Шкода паління для дітей і підлітків обумовлена фізіологією ще незрілого організму дитини. Людина росте і розвивається до 23 років. Для нормально формування організму, усі ці роки до його клітин повинна поступати необхідна кількість кисню і поживних речовин.

Але не токсинів з тютюнового диму.

Формування легенів у дитини анатомічно завершується до 12 років. А фізіологічно – до 18, а у деяких людей – до 21 року.

При палінні в кров дитини поступає велика кількість чадного газу, який вступає в контакт з гемоглобіном. Чадний дим при достатній концентрації здатний привести до загибелі із-за кисневого голодування організму. У усіх органів і тканин настає брак кисню. На етапі зростання дитячого організму це спричиняє велику небезпеку.

Дуже важко паління впливає на серцево-судинну і дихальну систему підлітка. Якщо дитина закурила в молодших класах навчального закладу, то до 12-13 років у нього можуть з’явитися задишка і порушення сердечного ритму. Навіть при стажі паління у два роки у підлітків порушуються механізми регуляції дихання.

Саме у малолітніх курців лікарі фіксують постійне погіршення самопочуття: кашель, задишку, слабкість. Не рідкісні серед цих дітей часта застуда та ОРЗ, розлади роботи шлунково-кишкового тракту. Серед тих, що палять часто зустрічаються підлітки з хронічним бронхітом.

Дуже сильно попадання нікотину в організм позначається на мозку дитини. Чим молодші підлітки, тим сильніше під дією нікотину порушується кровопостачання мозку і його функції.

%d0%ba%d1%83%d1%80%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5lВчені з’ясували, що у школярів, що палять, погіршуються увага, об’єм короткочасної пам’яті, здібності до логіки і координація рухів. Підлітки, що палять, частіше перевтомлюються, гірше переносять звичайні навантаження в школі. Наприклад, найбільшу кількість двієчників учені виявляли саме серед юних курців.

Раннє захоплення тютюном може привести до того, що людині буде дуже важко відмовитися від своєї шкідливої звички, ставши дорослим. Нікотинова залежність у школярів та підлітківформується дуже швидко. Адже нервова система в такому віці ще дуже незріла, і дія на неї будь-якої психоактивної речовини викликатиме сильніший ефект, ніж у дорослого організму.

Якщо перше затягування синаретою зроблене ще в дитячому віці, до тридцяти років людина може стати практично інвалідом та мати проблеми з хронічною хворобою легенів, хворим серцем і надмірною вагою. Про шкоду паління для школярів і підлітків говорить і те, що стан їх здоров’я у такому разі буде набагато гірший, ніж в 50 років у того, хто закурив набагато пізніше.

Учені спостерігали за школярами, що палять і некурящими. З’ясувалось, що у школярів, що палять, погіршується пам’ять і увага в 12 разів. Розумовий стан стає гіршим в 10 разів. Люди, які палять, нервові і образливі, часто залучуються у бійку, повільніше міркують в проблемних ситуаціях.

Залишити відповідь

Назва *
E-mail *
Сайт