І місце в обласній олімпіаді з екології

24 січня  2017 року  в м. Краматорськ завершився ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської  учнівської олімпіади з  екології, що проводився в ІІ тури: написання контрольної роботи та захист екологічних проектів. Місто Слов’янськ  на цьому заході представляла команда учнів  у складі Бутиліної Катерини (10 клас педліцей), Онищенко Олексія (10 клас ЗОШ №15), Пиндик Анастасії (10 клас ЗОШ № 12).

Учениця Слов’янського педагогічного ліцею Бутиліна Катерина виборола І місце серед учнів 10-х класів Донецької області. У фіналі Катерина захищала свій науково-дослідницький проект «Оцінка екологічного стану озер Слов’янського курорту методами біоіндикації», в  якому піднімаються проблеми розвитку різних моніторингових підходів в системі еколого-рекреаційного контролю якості  поверхневих  вод суходолу. Метою проекту було визначення ступеня органічного забруднення озер Слов’янського курорту за видовим складом фітопланктону, як одного з  показників екологічного стану водних екосистем. Проект має практичне значення, бо дослідження, проведені разом із фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР України, можуть бути використані  місцевими та регіональними лабораторіями контролю якості води для вивчення процесів самоочищення і біопродуктивності водойм та дають можливість розробити рекомендації  щодо покращення й стабілізації санітарно-біологічного стану Слов’янських солоних озер як цінних природних та рекреаційних водних об’єктів Донбасу.

Вітаємо Бутиліну Катерину та її викладача Горбань Наталію Іванівну з перемогою!

Відкритий факультатив для ліцеїстів “Знаємо, як працює поліція”

20 січня 2016 року відкритий факультатив”Знаємо, як працює поліція” у стінах ліцею  провів начальник Слов’янського відділу поліції Сергій Альошин.

Ліцеїсти змогли не тільки дізнатись більше про поліцію, подивитись відео, але й перевтілитись у поліцейського і зробити фото на пам’ять. Полковник розповів дітям про становлення і роботу сучасної поліції, про тих людей, які стали прикладами мужності і героїзму посмертно. На уроці їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання. 
Також учні ліцею дізнались про нову унікальну систему інтелектуального спостереження, що була розроблена саме для Донецкої області. Учням було також презентовано новий проект, спрямований на співпрацю молоді і поліції – “Ліга майбутніх поліцейських”.

За словами учнів, такі факультативи необхідно проводити у навчальних закладах якомога частіше.

По информации Славянского ОП

МИ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!

Кидайте курити раз і назавжди, не торкайтеся до цигарок навіть з метою „експерименту”.

Які зміни відбуваються в організмі людини після припинення куріння? 
Через 20 хвилин: 
– нормалізується кров’яний тиск; 
– уповільнюється пульс; 
– температура долонь і стоп підвищується до нормальної. 
Через 8 год.: 
– відновлюється нормальний рівень кисню у крові; 
– знижується вміст окису вуглецю. 
Через 24 год.: 
– зменшується ризик інфаркту. 
Через 48 год.: 
– відновлюється ріст нервових клітин; 
– поліпшується нюх і смак; 
– полегшується хода. 
Через 2 тижні – 3 місяці: 
– поліпшується кровообіг; 
– об’єм роботи легенів збільшується на 30 %. 
Через 1-9 місяців: 
– збільшується опірність організму, відтак зменшується ризик застуди, кашлю, нежиті, втома та задишка; 
– починає відновлюватися тканина легень. 
Через 1 рік: 
– ризик ішемічної хвороби серця знижується вдвічі.

Орієнтовний режим дня підлітків 12-17 років, які відвідують школу

 

Режимні моменти

Час у годинах

 

12-13 років

14-17 років

Пробудження 7.00 7.00
Ранкова гімнастика, водні процедури. Прибирання ліжка, ранковий туалет 7.00-7.30 7.00-7.30
Сніданок 7.30-7.50 7.30-7.50
Дорога до школи (прогулянка) 7.50-8.20 7.50-8.20
Навчальні заняття в школі 8.30-14.00 8.30-14.30
Дорога зі школи додому (прогулянка) 14.00-14.30 14.30-15.00
Обід 14.30-15.00 15.00-15.30
Перебування на повітрі, прогулянка 15.00-17.00 15.30-17.00
Приготування уроків 17.00-19.30 17.00-20.00
Вечеря і вільні заняття (читання, допомога родині, музика і т.д.) 19.30-21.00 20.00-21.30
Приготування до сну (провітрювання кімнати, вечірній туалет) 21.00-21.30 21.30-22.30
Сон 21.30-7.00 22.30-7.00

 

Як позбутися поганого настрою

  1. Пам’ятай, що ти господар свого настрою, все в твоїх руках.
  2. Задумайся, з-за чого зіпсувався твій настрій, постарайся не допускати таких ситуацій.
  3. Поділися своїми проблемами з тим, кому довіряєш.
  4. Пам’ятай, що в будь-яких неприємностях є позитивна сторона, головне зробити правильний висновок.
  5. Знайди для себе засіб, який допоможе тобі позбутися поганих думок; (пригадати що-небудь приємне)
  6. Зроби фізичні вправи, дихальну гімнастику – це хороший засіб для поліпшення стану.
  7. «Змити» погані почуття водою.

Хай ці поради допоможуть тобі бути веселим і здоровим!

У Слов’янську рятувальники та вихованці педагогічного ліцею тренувалися протидіяти пожежі

Об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту є формою практичної підготовки працівників, зокрема керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що визначає в цілому готовність підприємств, установ та організацій до реалізації планів реагування на надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки, цивільного захисту на особливий період.

Під керівництвом директора Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради Донецької області Оксани Бабенко 26 грудня поточного року у закладі  проведено  протипожежне тренування  щодо дій під час НС за участю керівного складу ліцею, районного  управління ДСНС України у м. Слов’янську, навчально-методичного центру м. Слов’янська .

Дане  тренування проводилося з метою перевірки готовності керівного складу ліцею та відповідальних осіб діяти в умовах виникнення надзвичайної ситуації, вдосконалення навичок та практичних дій  працівників  щодо організації проведення евакуації учнів та персоналу під час виникнення умовної пожежі.

Згідно тактичного задуму, в аудіторії на 4 поверсі  виникла пожежа та за­гроза швидкого розповсюдження вогню, що могло спричинити масову загибель людей.    Секретар ліцею  Зоя Мойсеєва здійснила оповіщення керівництва  та ви­кликала пожежно-рятувальну службу за телефоном 101. До умовного прибуття пожежно-рятувальної служби протипожежна ланка у складі 4 осіб проводила роботу щодо локалізації по­жежі та її ліквідації, а викладачі евакуювали учнів в безпечне місце.

Основною метою заходу було  відпрацювання дій персоналу на випадок виник­нення пожежі та організація безпечної евакуації учнів та працівників. Перед початком трену­вань, відповідно до наказу по ліцею  був проведений протипожежний інструктаж з персоналом закладу.

Працівниками Словянського РУ ДСНС здійснювався контроль та допомога  якості підготовки та проведення даного тренування.

По завершенні рятувальники  провели з керівництвом об’єкту розбір даного за­ходу з визначенням перспективних напрямків роботи. Мету об’єктового тренування досягнуто, а його організацію та проведення оцінено «добре».

Навчання сприяли вивченню працівниками  дій на випадок виникнення подібних ситуацій, а пожежно-рятувальна служба  відпрацювала спільні з адміністрацією ліцею дії для ефективної взаємодії на випадок надзвичайних ситуацій.

Слов’янське районне управління ДСНС України у Донецькій області