Ліцеїсти відпочивають корисно!

Уже третій рік поспіль у серпні на базі ліцею при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка працює літня математична школа, що об’єднала багатьох  юних талановитих математиків. Завдяки ентузіазму, завзяттю й ініціативі учителя математики ліцею Ганни Олександрівни Ганзери, що є членом журі обласного й всеукраїнського етапів предметної олімпіади з математики, організатором подібної літньої математичної школи в межах ліцею, уже двічі до Києва для участі в роботі літньої математичної школи всеукраїнського рівня з’їздила команда Донецької області , серед  яких були ліцеїсти  – Важинський Богдан, Пахомов Єгор, Тріпак Христина, Ганзера Іван.
 
 

Продовжувати читання “Ліцеїсти відпочивають корисно!”

24 серпня – День Незалежності України

День Незалежності України став спрявжнім святом для жителів рідного Слов’янська. Ліцеїсти й учителі активно долучилися до урочистих заходів міста. А  вишиванкову ходу прикрасив талановито продемонстрований флешмоб у виконанні учнів та педагогів ліцею.

Педагогічний ліцей у літній астрономічній школі НЦ «МАНУ»

З 12 по 19 серпня на території Міжнародного наукового креативного комплексу MANLAB.CAMP у київській Пущі-Водиці проходила літня астрономічна школа НЦ «МАНУ». Протягом тижня талановиті школярі з різних областей практикувалися в експериментальній астрономії.

Учениця педагогічного ліцею Романова Анастасія стала однією із 24 старшокласників із різних куточків України, які мали честь представляти свій край у літній астрономічній школі НЦ «МАНУ».

МАНівці прослухали  лекції, присвячені отриманню та обробці астрономічних зображень, а також цикл лекцій з теоретичної фізики, який прочитав учитель фізики ЗОШ № 23 м. Дніпропетровська, заслужений учитель України Володимир Карасик. На лабораторних роботах юні дослідники визначали відстані до віддалених предметів методом паралаксу, обробляли астрономічні зображення Місяця, Марса, Юпітера й Сатурна, досліджували залежність освітленості джерела світла від відстані та кута падіння променя, вивчали процес утворення кратерів, визначали потужність сонячного випромінювання та роздільну здатність людського ока.

Найромантичнішою сторінкою школи стали нічні спостереження за зоряним небом. Три потужні телескопи системи Шмідта-Касегрена допомогли школярам роздивитися Місяць і планети, сузір’я, туманності, а також кулясті і розсіяні зоряні скупчення. Варто відзначити, що телескопи діти навчилися збирати, монтувати й налаштовувати власноруч.

Попри напружений графік, слухачі школи мали час і на відпочинок: грали в футбол і волейбол, ставили сценки і вистави, слухали українські пісні у виконанні кобзаря, лідера гурту «Хорея Козацька» Тараса Компаніченка. А ще багато говорили про речі, які цікавлять усіх сучасних підлітків.

Ліцеїсти у “Kontora Pi” – кращому таборі для самих талановитих дітей!

З 23 липня по 5 серпня 2017 року у с. Мироцьке Київської області ліцеїст 11 класу природничо-математичного напряму навчання Мінкін Ілля взяв участь  у дитячому літньому таборі Kontora Pi. Це благодійний табір для талановитих дітей з доведеними схильностями до математичних наук, а саме для призерів всеукраїнської математичної Олімпіади.

Мета табору – показати дітям переваги гармонійного всебічного розвитку своїх здібностей для досягнення великих результатів в житті.

Програма табору включала в себе: експрес курс поглибеної математики та англійської мови, майстер класи з гуманітарних напрямків (література, мистецтво, кіно, особливості креативного мислення) і звичайно ж багато активних ігор, квестів, спілкування з однолітками, а також зустрічі з відомими людьми.

Ілля привіз із дитячого табору “Kontora Pi” масу незабутніх вражень, нових та корисних знань, які стануть йому у нагоді у новому навчальному році.

Педагоги ліцею беруть активну участь у підготовці до нового навчального року

Так, з 21 по 23 серпня учителі беруть активну участь у роботі ІІІ Конгресу освітян Донеччини, що проходить у м.Краматорську.
У панельних дискусіях з проектами виступили директор Оксана Бабенко та вчитель інформатики Ю.Іваненко, що став одним із дипломантів Конгресу .
О.Бабенко та Ю.Іваненко під час нагородження з в.о. ректора Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Донецької облдержадміністрації О.Бодиком

Так відпочили влітку ліцеїсти

У липні учениця 11 класу філологічного напряму навчання Пилипенко Поліна стала учасником Міжнародної біологічної школи в Польщі.
Наша талановита ліцеїстка не тільки цікаво провела час в одному з найкрасивіших міст Європи, а й набула безцінного наукового досвіду, спілкуючись із однодумцями в галузі молекулярної біології. Сподіваємося, що такі знання стануть Поліні в нагоді в наступному навчальному році.
Прогулянки вулицями Варшави
Знімаю відео про життя інфузорій 😉

Неймовірні враження від лабораторії європейського рівня

Цікаві досліди з ДНК