Нестандартна педагогічна рада «Нова українська школа»

До Дня науки в ліцеї було проведено нестандартну педагогічну раду «Нова українська школа»: освітній квест, у процесі проведення якої педагоги обговорювали важливі в контексті сучасних освітніх реформ проблеми:

 1. Партнерська взаємодія педагогів: це можливо!
 2. Як оцінювати учнів, щоб надихати?
 3. Ефективний конструктор ліцейського уроку
 4. Збільшуємо кредит довіри між учителями й батьками.

Такі питання були обрані як найактуальніші з-поміж усіх, що викладені на сайтах та форумах освітян, а також за результатами проведеної нещодавно в Слов’янську регіональної (не)конференції Міжнародного вчительського руху MiniEdcampSloviansk.

Учасники всіх груп (локацій) заздалегідь обмірковували усі запропоновані проблеми.

Освітній квест мав кілька етапів і відбувався з планом:

 1. «Розмова під каву»: кожний учасник квесту мав змогу висловити думки по кожній обговорюваній проблемі, вільно переходячи від локації до локації. Обрані в локаціях модератори записували думки з метою подальшого обговорення й ухвалення резюме.
 2. Робота в локаціях: учасники груп обговорювали проблеми, створювали ментальні карти, стислі резюме обговорень, окреслюючи шляхи розв’язання освітніх проблем у межах ліцею.
 3. Виступи спікерів: представники кожної з 4-х груп презентували резюме роботи локацій.

Так, з проблеми «Партнерська взаємодія педагогів: це можливо!» виступили Калмикова М.В., Шашкіна О.М., які озвучили такі тези:

 • Здатність до партнерської діяльності має бути невід’ємною складовою професійної компетентності вчителя;
 • Учитель має позбутися думки «мій предмет – найголовніший з-поміж усіх»;
 • Людиноцентризм в осередку педагогів – запорука загального успіху;
 • Інтегроване навчання – це прояв ефективної взаємодії педагогів;
 • Робота з обдарованими учнями потребує колективних підходів і ухвалення рішень.

З проблеми «Як оцінювати учнів, щоб надихати?» виступила Омельченко О.М. з тезами:

 • Урахування середнього балу атестату при вступі до ВНЗ нівелює підхід до 12-бального оцінювання як до інструменту об’єктивного вимірювання.
 • Оцінка має передусім заохочувати, а не карати.
 • Кожну виставлену оцінку педагог має аргументовано пояснювати учневі, маючи на меті формування довірчих стосунків з дитиною.

З проблеми «Ефективний конструктор ліцейського уроку» виступили Падалка Р.М., Самохвалова Л.В., які ґрунтовно розкрили сутність інтегрованого й перевернутого навчання, зосередивши увагу як на його перевагах, так і недоліках:

 • Сучасний учитель – передусім т’ютор, фасилітатор!
 • Могутнім засобом розвитку вміння вчитися самостійно, учитися впродовж життя є перевернуте навчання.
 • Усі новації слід запроваджувати помірно, виробляючи свій власний підхід до впроваджуваної форми роботи.

З проблеми «Збільшуємо кредит довіри між учителями й батьками» виступили Бойко О.А., Колесніченко О.А. з тезами:

 • Запорука успіху стосунків з батьками – це партнерство, це однодумці, а не опоненти, тим паче, не вороги!
 • Ефективні форми роботи класного керівника з батьками сьогодні – нетрадиційні (у тому числі спілкування в соцмережах). Слід відходити від батьківських зборів як «розбору польотів» учнів і обговорення неуспішності навчання.
 • У ліцеї необхідно створити «кімнату довіри» як місце спілкування «не в коридорі», «не в учительській» і «не на килимі в директора»!

А що думаєте з цього приводу ви, наші шановні відвідувачі сайту? Скористуйтеся можливостями зворотного зв’язку!

Регіональна (не)конференція міжнародного вчительського руху MiniEdcampSloviansk

12 травня на базі факультету початкової, технологічної та професійної освіти ДДПУ було проведенено незвичайниий захід, який без перебільшення став святом науки, співпраці,відкритого обміну педагогічним досвідом для педагогів Слов’янська й регіону, науковців педагогічного університету, Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, студентів. 

Це був Слов’янський міні-Едкемп (MiniEdcampSloviansk) – осередок міжнародного руху вчительства, що об’єднав 28 країн світу! Наш рідний університет приймав експертів з усієї України на Регіональній (не)конференції міжнародного вчительського руху, де обговорювалися найактуальніші проблеми в руслі Концепції “Нова українська школа”.
 
Усе було тут незвичним, передусім ДУХ молодості, жвавості, динамічності й свободи. Дискусії точилися як під час роботи груп, так і в кулуарах – у залах, на сходах, у коридорах. У роботі локацій узяли активну участь і педагоги ліцею:  Оксана Бабенко і Руслана Падалка.
Сподіваємося, що “ефект довгого хвоста”, тобто продовження роботи після закінчення власне (не)конференції ще довго буде хвилювати в хорошому розумінні цього слова як педагогічний Слов’янськ, так і наш рідний педагогічний ліцей!

Святкуємо Міжнародний день матері

13 травня  – величне й незабутнє свято всіх мам світу: Міжнародний день матері. Ліцеїсти й учителі долучилися до участі у святковій програмі, що відбулася в парку “Мрія”, куди були запрошені всі мами учнів. Нехай не завадить вам, наші дорогі матусі, непогода, а на душі завжди буде сонячно!
Тим мамам, котрі не бачили свято вживу, даруємо наші відео! Зі святом! Будьте завжди з нами!

Ліцей пам’ятає…

8 травня у ліцеї пройшли заходи до дня Пам’яті і примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Сьогодні ми згадували тих, хто не повернувся з кривавих битв, фашистського полону і концтаборів, і провели загальноліцейську акцію “Передай квітку пам’яті”.

Напередодні дня Пам’яті ми спробували підрахувати кількість загиблих під час Другої світової війни в родинах ліцеїстів. Їх виявилось 232, але справжня цифра, думаємо, набагато більша.

Вічна пам’ять загиблим! Будемо гідні їх подвигу!

САМІТ ПРОАКТИВНИХ «БУМ»

2 – 4 травня на базі Міжнародного дитячого центру «Артек» (Пуща-Водиця) відбувся Саміт проактивних «Б.У.М. – Бажай. Удосконалюй. Мотивуй.» – це унікальна платформа для близько 800 підлітків віком 15-18 років. Він створений для молоді, яка хоче розвивати себе та суспільство і налагодити зв’язки з активними людьми зі всієї України.

Учасника Саміту були лідери учнівського самоврядування – представники шкільних, міських, районних, обласних рад старшокласників. Донецьку область представляли 14 активістів, до складу яких ввійшли 3 ліцеїсти педагогічного ліцею – Бойко Софія, Кирилюк Дмитро, Нікітіна Катерина.

У програму Саміту входили лекції на різноманітні тематики: мотивація й постановка цілей, особистісний розвиток, самопрезентація, робота з громадою тощо. Окрім цього, конверсійні діалоги, аквітети, воркшопи й завдання допомогли учасникам усвідомити свою роль у суспільстві й показати можливості розвитку власної громади. Учасники поглибили розуміння соціальної активності, знання технік проектного менеджменту й особливостей функціонування неприбуткових організацій. «Б.У.М.» надав  усі необхідні інструменти для подальшого життя соціально активних особистостей.

Як представник Донецької області у Національній Дитячій Раді при Уповноваженому Президента з прав дитини Миколі Кулебі (до складу Ради входять по одному представнику від кожної області) Катерина Нікітіна презентувала челендж «Антибулінг», який проходить у Донецькій області.

 Саміт надав можливість учасникам не тільки здобути нові знання, але й завести знайомства з ініціативною молоддю з інших міст та сіл і разом творити зміни як на локальному, так і на національному рівнях.

«Затишний сквер ми побудуєм, щоби покращити життя, куточок міста обладнаєм для молоді і майбуття»

На початку квітня 44 найактивніших представники ліцейського братства зустрілися з представником Слов’янської міської ради В’ячеславом Миколайовичем Самохваловим на обговоренні питання бюджету участі, що стане в майбутньому невід’ємною частиною громадського бюджету міста і вже залучив до його розподілу найініціативніших містян.

Не залишилися осторонь і представники ліцейського братства, які разом із учителями представили на конкурс і свій проект «Затишний сквер».

Головний меседж проекту – «Затишний сквер ми побудуєм, щоби покращити життя, куточок міста обладнаєм для молоді і майбуття», що передбачає обладнання частини зеленої зони в центрі міста площею 300 кв.м. за адресою вул. Добровольського, 1 з метою організації місця відпочинку учнів, студентів, містян, проведення благодійних заходів. Проект спрямовано на розв’язання проблеми відсутності умов для організації змістовного відпочинку й активного спілкування молоді.

На рівні міста проект представила найактивніша його учасниця, ліцеїстка 10 класу природничо-математичного напряму навчання Суханова Марія.

Тепер будемо сподіватися на допомогу проекту від ліцейської батьківської громади, адже проект необхідно підтримати голосуванням на сайті Слов’янської міської ради, де можна детально з ним  ознайомитися.

Презентуємо проект усім бажаючим і сподіваємося на підтримку!

Зміст проекту педліцей

РОЗРАХУНОК ПРОЕКТУ №30

Вітаємо також ученицю 10 класу філологічного напряму навчання Задіраку Анастасію, яка представила на конкурс проект вело-скейт містечка європейського типу, що, на думку ліцеїстки, прикрасить станцію «Слов’янський курорт”.

“Лідерами не народжуються – лідери роблять себе самі”

Під таким гаслом 19 квітня відбувся обласний збір лідерського самоврядування. Активні, креативні, ініціативні ліцеїсти розробили й провели ділову гру “Доброчинність та милосердя: любов у дії”.

Учні ліцею із задоволенням взяли участь у грі, а найактивнішими її учасниками стали Ворона Дарина, Журба Владислав, Ульянова Лана, Паршиков Анатолій, Бондарєва Валерія, Кирилюк Дмитро.

У ході проведення зустрічі діти отримали завдання – створити челендж під гаслом “Антибулінг”, результатом якого стало відео, створене ліцеїстами власноруч.