Заходи до міжнародного Дня Довкілля

19 квітня ліцеїсти продовжили серію заходів до Дня довкілля, що нині широко відзначається в місті. На екологічний урок до учнів 9 філологічного класу завітали гості з м.Києва. Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Валентинівна Тимочко разом зі своєю командою стали учасниками цього незабутнього для дітей заходу, який проводила вчитель біології Н.І.Горбань. Цей урок став своєрідним звітом ліцею про велику екологічну роботу, до якої залучені учні, вчителі, батьки.
Також 19 квітня команду активних екологів ліцею було запрошено на круглий стіл “Локальні дії – глобальні переваги”, що проводився ГО “Джерело 3000” у малому залі Слов’янської міської ради й об’єднав найактивнішу молодь Слов’янська, їх керівників, педагогів, що активно запроваджують ідеї екологічного виховання.

Також 19 квітня команду активних екологів ліцею було запрошено на круглий стіл “Локальні дії – глобальні переваги”, що проводився ГО “Джерело 3000” у малому залі Слов’янської міської ради й об’єднав найактивнішу молодь Слов’янська, їх керівників, педагогів, що активно запроваджують ідеї екологічного виховання.

На заході особливу увагу було приділено презентації проекту ГЕФ ПМГ «Створення системи збору та утилізації ртутьвмісних ламп в м. Слов’янськ», що впроваджується ГО «Джерело 3000» має на меті підвищення обізнаності населення щодо утилізації ртутьвмісних ламп та приладів, поширення знань щодо шкоди навколишньому середовищу у разі безвідповідального ставлення до такого типу відходів. Крім того, основною частиною проекту є створення у м. Слов’янськ інфраструктури задля збирання відпрацьованих ртутьвмісних ламп у місцевого населення шляхом встановлення на території міста п’ятнадцяти відповідних спеціалізованих контейнерів, а також забезпечення переробки/утилізації зібраних ламп на ліцензованих підприємствах.

Більше інформації щодо проекту можна отримати за посиланням:

https://slavdelo.dn.ua/2019/04/21/v-slavyanske-ustanovili-kontejnery-dlya-sbora-rtutnyh-lamp/


Вже наразі виготовлено 15 спеціалізованих контейнерів, які знаходяться в процесі встановлення. Крім того, було виготовлено 10 тис. паперових індивідуальних самозбірних коробок для пакування ламп перед завантаженням їх у контейнер; а також 550 коробок, призначених для перевезення зібраних ламп до місця їх утилізації.


У ході заходу учасники активно спілкувалися; виникли ідеї спільної розробки й реалізації нових екологічних проектів, що, безумовно, покращить екологічний стан нашого рідного міста.

Нагородження учасників конкурсу малюнків на екологічну тематику за ініціативою Олега Недави

20 квітня святкування Дня довкілля зібрало активни творчих учнів, їхніх батьків, педагогів на бульварі Пушкіна поблизу громадської приймальні Народного депутата Олега Недави, який опікується екологічними проблемами Донеччини й виступив з ініціативою провести в регіоні конкурс малюнків екологічної тематики. Ідею активно підхопили в Слов’янському педагогічному ліцеї.
На урочистому нагородженні призи й грамоти отримали від Олега Недави, Тетяни Тимочко, депутатів міських рад учні Слов’янська, Святогірська, Олександрівського району. Були серед них і наші ліцеїсти: Малюченко Марія, Артюхіна Софія, Цвяткова Софія, Шевела Вікторія, Фефілова Марія, Ричка Лоліта, Іванова Валерія, Бабкіна Марія, Мазур Ярослава.
Нагороду Донецької обласної державної адміністрації одержала ліцеїстка 10 класу технічного напряму навчання Малюченко Марія.

Заходи до Дня Цивільного захисту

19 квітня в ліцеї відбулися заходи в межах Дня цивільного захисту, під час яких учні й педагоги відпрацьовували дії під час пожежі, навички одягання протигазів, надання першої медичної допомоги.
Ліцеїсти показали обізнаність у подоланні загрози пожежі, навички евакуації з будівлі; свої зауваження й побажання висловили представники ДСНС м.Слов’янська Яковенко Олексій Леонідович, Істомін Сергій Анатлійович.

 

До Всесвітнього дня здоров’я

Активна участь ліцеїстів у заходах до Всесвітнього дня здоров’я розпочалася з перемоги нашої команди юнаків у складі Казначеєва Дмитра, Кирилюка Дмитра, Паршикова Анатолія, Новікова Дмитра, Ткаченка Івана у міських змаганнях шкільних команд з боулінгу. Такою красивою перемогою колектив нашого освітнього закладу започаткував серію загальноліцейських заходів у межах Всеукраїнського тижня громадського здоров’я.

Це й Фізкультхвилинка на повітрі для учнів 8-11 класів, і Танцювальний флешмоб “Бути здоровим – жити здорово!”, ініціатором якого став 11 клас природничо-математичного напряму навчання.

 

У межах тижня особлива увага педагогами приділялася проблемі збереження здоров’я учнів і формування навичок здорового способу життя: ліцеїсти – активні учасники проекту “Схід сортує” (в усіх рекреаціях закладу встановлено контейнери для роздільного збирання сміття). Ініціатори цієї акції – учні 9 природничо-математичного класу під керівництвом ). О.В.Клименко.

Під керівництвом практичного психолога М.Ю.Твердохліб учні долучилися до Всеукраїнської акції “#STOP-SEXтинг”, провели онлайн-тестування “моя майбутня професія – мій свідомий вибір” (за участю Міського центру зайнятості).

В усіх класах пройшли бесіди “Громадське здоров’я – основа здорового суспільства”; бесіди й тренування “Мої дії під час пожежі” (у межах тижня Цивільного захисту).

І яке ж здоров’я без пішохідних прогулянок і мандрів?! Упродовж двох тижнів ліцеїсти 8-10 класів разом із педагогами здійснювали захопливі подорожі до Одеси, де долучилися до історичних і культурних пам’яток, отримали безліч позитивних емоцій, повернулися здоровими й радісними!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Вітаємо команду ліцею із перемогою у Чемпіонаті міста Слов’янська з боулінгу серед молоді

03 квітня в розважальному центрі «TALER» відбувся фінал чемпіонату міста Слов’янська з боулінгу серед учнівської та студентської молоді (група загальноосвітніх навчальних закладів).

Після відбіркових турів, в яких взяли участь 18 загальноосвітніх закладів відділу освіти, до фіналу вийшли 4 команди, що набрали найбільшу кількість очок. Це команди ЗОШ №№ 12, 13, 17 та педагогічний ліцей. Команду педагогічного ліцею представляли Кирилюк Дмитро (10 мат.), Паршиков Анатолій (10 мат.), Новіков Дмитро (11 мат.), Казначєєв Дмитро (10 тех.) та Ткаченко Іван (10 філ.).

Фінал видався дуже напружений і кожна школа продемонструвала набагато кращі результати ніж у відбіркових іграх. Учасники змагалися до останнього в запеклій боротьбі за перемогу.

За результатами двох ігор по 10 фреймів звання «ПЕРЕМОЖЕЦЬ» отримала  команда педагогічного ліцею (1124 очка)!

Кращим гравцем турніру став Казначеєв Дмитро  271 кегля.

Команда-переможець відзначена  кубком, а всі її учасники сувенірними чашками із символікою чемпіонату від Слов’янського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Вітаємо призерів та бажаємо всім учасникам нових перемог у наступному навчальному році!

(За матеріалами https://slavdelo.dn.ua)