Локальний освітній проект EdStream-2019

30 травня педагоги й учні ліцею спільно з педагогами Словянської ЗОШ № 10 започаткували локальний освітній проект «EDSTREAM-2019» – проект, що презентує зміни, які відбуваються у колективах двох освітніх закладів в контексті реформ Нової української школи.

Спільна робота двох успішних у місті колективів є продовженням їхньої співпраці у межах роботи Центру професійного розвитку вчителя, відкритого на базі цих закладів ще 2010 року, численних зустрічей з проблем запровадження в роботу інноваційних технологій, ідей сучасної освітньої реформи. Тож «EDSTREAM-2019» задумано як тривалий проект, що засвідчуватиме й презентуватиме результати наробок педагогів у процесі розбудови Нової української школи. 30 травня в проекті взяло участь понад 70 педагогів ліцею і школи №10, запрошені експерти Підлісний Юрій Іванович, заступник Слов’янського міського голови; Набока Ольга Георгіївна, перший проректор ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»; Горелікова Тетяна Володимирівна, директор Слов’янського навчально-методичного центру.

Контролювати STREAM неможливо, та можна вчасно підняти парус!! – таке гасло озвучили ліцеїсти, тож символом заходу став символічний парус, що допоможе педагогам утриматися й скерувати свої заклади в потоці змін.

У процесі роботи «EDSTREAM-2019» робота велася в десяти освітніх локаціях, спікери яких представляли кожний освітній заклад. Ліцей презентував роботу в п’яти локаціях:

 

Лідерів ліцейського самоврядування – десятикласників Кирилюка Дмитра, Нікітіної Катерини, Ульянової Лани, Паршикова Анатолія, Валковського Максима – з медійним проектом «Ми різні, але ми разом!».

Ліцей, мабуть, чи не єдиний заклад у місті, що активно залучає учнів не тільки до співуправління, але й до спільного розв’язання освітніх проблем, створення інноваційного освітнього середовища за допомогою учнів.

Медійний проект «Ми різні, але ми разом!» – спроба ліцеїстів поглянути на сучасну освіту й освітян зсередини, порушити питання, що сьогодні найбільше хвилюють педагогів і учнів. У процесі роботи учасниками були розглянуті питання «Чи поділяєте ви думку, що в сучасному освітньому закладі вчитель відходить на другий план?» «Чого не можуть навчити комп’ютер, Інтернет та інформаційні технології?» «Чи не вважаєте ви, що сучасна система ЗНО позбавляє дитину індивідуальності?» «Чи не здається вам, що шкільна програма перевантажена «непотрібними» предметами?» «Чи не втратить реформована за європейськими принципами школа традиції й принципи навчання національної освіти?» тощо.

Наймолодшою учасницею «EDSTREAM-2019» стала учениця ліцею, дев’ятикласниця Кулєшова Наталія, що стала спікером локації «Анімаційний дизайн: зробимо урок по-новому», де разом зі своїм наставником, учителем інформатики Юрієм Іваненком представила розроблений пізнавальний навчальний анімаційний матеріал, що може стати в нагоді кожному вчителю школи.

Наталія спеціально для учасників проекту створила анімаційний ролик «EDSTREAM-2019» у числах».

Локацію «Майстерня талановитих» представила вчитель трудового навчання Олена Шаповалова, яка презентувала учасникам нові технології роботи з папером, навчала інтегрувати елементи прикладного мистецтва в процес викладання будь-якого предмету! У процесі роботи локації учасники в нестандартній формі встигли обговорити актуальні проблеми викладання технологій у сучасній старшій школі й виростити педагогічне курча, яке стало своєрідним символом розбудови Нової української школи.

«Як зробити дитину активною?» – це питання переросло у твердження під час роботи локації спікера Клименко Олени, учителя громадянської освіти, яка заохотила присутніх до участі в багатьох суспільно корисних проектах і заходіх, які вчитель активно запроваджує в практику роботи Слов’янського педагогічного ліцею. Так, було презентовано Міжнародний проект «СХІД сортує», до участі в якому залучений увесь колектив ліцею, тренінгову роботу з учнями в межах всеукраїнського проекту «Європа починається з тебе». Крім того, учасники локації долучилися до інтелектуальної антикорупційної гри в рамках національного проекту «ВзаємоДія».

Ольга Бойко, учитель інформатики ліцею, стала спікером локації «Створення збагаченого освітнього простору», учасники якої відшукали відповіді на питання «Як збагатити освітній простір?» «Як, не докладаючи зусиль, підготувати цікавий урок?» «Як бути “в темі” щодо сучасних форм і методів візуалізації?» «Що таке відбір, структурування і оформлення навчального матеріалу у візуальний образ?» Про це та багато іншого учасники дізналися під час демонстрації он-лайн сервісів для створення візуалізації навчального матеріалу.

Підсумком проекту «EDSTREAM-2019» став відеоролик, створений у рамках медійного проекту старшокласників ліцею «Ми різні, але ми разом». Учасники дійшли думки, що така нестандартна форма педагогічного спілкування освітян-однодумців є ефективним чинником співрозвитку колективів закладів освіти, своєрідним річним звітом перед громадою міста про досягнення шкіл упродовж навчального року.

Ліцей щиро вітає БІЛОГУРОВУ КАТЕРИНУ!

Ліцей щиро вітає БІЛОГУРОВУ КАТЕРИНУ, ученицю 8 класу філологічного напряму навчання, яка виграла Кубок Києва з конкуру й також посіла четверте місце в Чемпионаті України з конкуру серед дітей та юнацтва.

Ми пишаємося, що серед наших спортсменів є представники такого сміливого, ефектного, вражаючого виду спорту, який демонструє талановиту й наполегливу роботу дуету наїзника й коня.
Пропонуємо переглянути відео чудового переможного виступу Катерини, бажаємо їй, а також тренеру С.Тверсковій, усім нашим ліцеїстам-членам спортивного клубу “Алюр” подальших перемог!

Вибори Президента ліцею-2019

20 травня виборча кампанія президента ліцею подолала свій черговий етап: було проведено зустріч кандидатів у президенти з виборцями: представниками 8-11 класів ліцейського братства й педагогічного колективу.

Знаменно, що зустріч відбулася в один із вирішальних днів для кожного українця, коли приймав присягу новообраний Президент України Володимир Зеленський.
 
Із непідробним зацікавленням заслухали присутні передвиборчі програми кандидатів у президенти ліцею Нікітіної Катерини (10 філ), Мєзенцевої Ольги (8 мат), Кахерської Софії (8 філ).
Виступи претендентів відзначалися чіткістю, продуманістю; кожен кандидат пропонував систему заходів із поліпшення громадського життя ліцею. Запитання, що їх ставили учні, теж були актуальними, свідчили про серйозність обговорюваних проблем і наміри ліцеїстів обрати гідного ватага ліцейської спільноти.
А як визначилися з вибором ліцеїсти, дізнаємося вже 24 травня на Святі останнього дзвоника, коли новообраний президент буде приймати присягу на вірність ліцею.

Заходи до святкування Дня Перемоги 9 Травня

Урочисті дати 8,9 Травня назавжди закарбовані в серцях мільйонів українців. Цього року в Слов’янському педагогічному ліцеї було проведено урочисті класні години, під час яких ліцеїсти пройшли шляхами війни, увічнили пам’ять про своїх загиблих родичів.

8 Травня в ліцеї розпочався з Хвилини пам’яті. У цей день учні поклали квіти до пам’ятника Невідомому солдату, що розміщено неподалік біля будівлі колишнього заводу АІЗ… Разом із учителями І.В.Бойком, Н.І.Горбань діти не тільки провели вшанували пам’ять покладанням квітів – територію, прилеглу до пам’ятника прийшлося прибрати… Тож учні наочно переконалися, що варто говорити про війну, її героїв, загиблих не тільки в День Перемоги, а кожен день, прожитий нами без війни!

Тож було прийняте загальне рішення взяти під опіку ліцею прибирання цього меморіалу героям Великої Вітчизняної війни.

А ще впродовж 8 травня всі учні ліцею відвідали відкритий кінозал і мали змогу переглянути найкращий фільм про війну, знятий нашим земляком Леонідом Биковим – “У бій ідуть одні старі”. Загалом фільм було повністю переглянуто чотири рази!

Щиро вітаємо всіх учнів, їхні родини, родини педагогів із цими незабутніми пам’ятними датами і зичимо МИРУ на багатостраждальній землі Донбасу!

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН!

Травень для ліцею став традиційно багатим на значущі та приємні події: уперше найчисленніша команда ліцеїстів у складі

Коробка Володимира (11 природничо-математичний)

Данильченко Марії (10 філологічний)

Ворони Дарини (10 природничо-математичний)

Кулєшової Наталії (9 природничо-математичний)

поїхала  до м.Києва для участі у ІІІ, всеукраїнському, етапі конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України.

На учасників чекали 5 днів важких випробувань і цікавих зустрічей, 5 днів наполегливої, виснажливої праці, результатом якої була перемога у конкурсі найвищого всеукраїнського ґатунку!

Передусім учні взяли участь у написанні контрольних робіт з базових предметів: фізики, української мови, математики, де довели свої знання й спроможність захищати результати наукових досліджень –

Володимир Коробко – з проблем фізичних властивостей рідини, що обертається,

Марія Данильченко – з теми дослідження рис імпресіонізму у творчості Григора Тютюника,

Дарина Ворона – з дослідження вихрових гідродинамічних структур,

Наталія Кулєшова – з проблеми використання AnimeStudio для створення навчальних анімаційних роликів.

Нервове напруження учасників досягло свого апогею, коли члени журі виносили вердикти й визначали переможців! І ми щиро пишаємося тим, що Марія Данильченко стала переможцем секції «українська література», а Володимир Коробко отримав премію депутата Олега Ляшка як кількаразовий переможець МАН.

Від усього серця вітаємо наших розумників, а також їх наукових керівників: О.А. Бабенко, Л.В. Самохвалову, О.М. Омельченко, Ю.І. Іваненка!

Ліцей – учасник Міжнародного проекту “Edcamp-2019”

4 травня група вчителів ліцею вдруге стала учасником Міжнародного проекту “Edcamp-2019”, регіональним представником якого є Донбаський державний педагогічний університет. Удруге цікавий проект освітян зібрав “білих ворон” (тобто активних ентузіастів освітньої ниви) не тільки з Донеччини, але й з усієї України і Європи! Разом із експертами вчителі ліцею долучилися до обговорення актуальних проблем нової української школи, узяли участь у тренінгах, майстер-класах, презентаціях. Дуже приємно, що учасниками “Edcamp-2019” стали й учні ліцею – велика група десятикласників, які створювали медійний проект. Один день із життя освітян став великим поштовхом до наступних змін, ковтком натхнення на шляху до успішного оновлення. Пропонуємо наш відеозвіт.