ІІ Всеукраїнський урок доброти

Враховуючи складну ситуацію, що склалась сьогодні в Україні у сфері поводження з домашніми тваринами та регулюванні чисельності безпритульних тварин та з метою реалізації статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» БО «БФ «Щаслива лапа» запропонувала закладам загальної середньої освіти долучитись 2-4 жовтня 2019 року до проведення «ІІ Всеукраїнського уроку доброти» (про гуманне та відповідальне ставлення до тварин), присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин (відзначається 4 жовтня). Захід проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України. Ми – ліцеїсти не залишились осторонь.

2 жовтня в Слов’янському педагогічному ліцеї в кожному класі був проведений «Урок доброти». Ліцеїсти розповідали про свої домашніх тварин, звертали увагу на проблеми безпритульних тварин, приймали учать у «Хвостатій вікторині».

В проведені «ІІ Всеукраїнського уроку доброти» допомагали ліцеїсти 10 філологічного, 11 біологічного, 11 природничо-математичного. Уроки проходили емоційно, цікаво, весело…  Дякуємо всім за участь!

За результатами проведення уроків доброти 2 жовтня 2019 року буде зафіксовано новий рекорд України.

Конкурс читців, приурочений 80-річчю університету та 20-річчю випуску літературно-мистецького альманаху “Євшан”

27.09.19 р.на філологічному факультеті ДВНЗ “”ДДПУ”” відбувся конкурс читців, приурочений 80-річчю університету та 20-річчю випуску літературно-мистецького альманаху “Євшан”.

У заході взяли участь колишні працівники й сьогоднішні студенти, учні та коменданти корпусів. Місця вистачило всім!

Педагогічний ліцей посів друге місце ( Нетецька Людмила, 11 гум.). Войцеховська Поліна (11 гум.) отримала почесну грамоту в номінації “”Блискучий дебют””. Вітаємо переможців!

День фізкультури і спорту у педагогічному ліцеї

11 вересня ліцей долучився до відзначення Дня фізкультури і спорту, який традиційно проводиться на території Слов’янського курорту. Цього разу 11 команд учнів змагалися за перемогу в захоплюючому квесті: долаючи перешкоди й виконуючи завдання, учні мали знайти ключ від ліцею.

Найкращими спортсменами виявилися ліцеїсти 11 технічного класу. Вони здобули диплом переможців і солодкий приз. Учні 11 математичного і 9 філологічного нагороджені дипломами ІІ і ІІІ ступенів відповідно. 
Не нудьгували і вболівальники: вони грали в рухові ігри, а сили й завзяття учасників змагань не витримав навіть канат, луснувши в найвідповідальніший момент!
Бажаємо всім бути здоровими й подивитися дайджест цього свята.
 

До 150-ї річниці створення Періодичної системи Д.І. Мєндєлєєва

Тема. «Періодична система хімічних елементів Д. І. Мєндєлєєва, її значення, 150 років зі дня створення»

Мета. Систематизувати знання щодо періодичного закону Д. І. Мєндєлєєва. Ознайомитися зі значенням цього закону.

Періодичний закон Д.І. Менделєєва – фундаментальний закон природи, який визначає властивості хімічних елементів, простих речовин, а також склад і властивості сполук, які перебувають у періодичній залежності від значень зарядів ядер атомів. Днем відкриття періодичного закону вважається 1 березня (17 лютого за старим стилем) 1869 року, в який Д. І. Менделєєв закінчив роботу над «Досвідом системи елементів, заснованої на їхній атомній вазі і хімічній подібності».

Періодичний закон і періодична система елементів Д.І. Менделєєва дають змогу встановити зв’язок між усіма хімічними елементами, передбачити існування раніше невідомих елементів і описати їх властивості.

Найбільше значення періодичний закон має для хімії, фізики, геохімії, біохімії тощо. Він дає можливість передбачати нові факти і явища, зокрема нові елементи. Велику роль відіграв періодичний закон у розвитку теорії будови атома. Періодичний закон є основою для класифікації хімічних еле­ментів, яка дала змогу чітко сформулювати загальнохімічні поняття валентності, типів хімічних сполук. Стало можливим передбачати нові типи сполук, нові властивості для відомих і невідомих елементів, а також їхніх сполук.

В наш час періодичний закон Менделєєва лишається тією науковою основою, яка зумовлює дальший розвиток сучасної хімії, теорії будови атома, теорії хімічного зв’язку, ядерної фізики ти багатьох інших наук. Періодичний закон має велике філософське значення.

Організація Об’єднаних Націй назвала 2019 рік роком Періодичної таблиці хімічних елементів у зв’язку зі 150-річчям з дня створення цієї таблиці Дмитром Івановичем Менделєєвим. Рішення було рекомендовано Генеральній асамблеї в доповіді Другого комітету і прийнято за підсумками голосування. Документ опубліковано на сайті ООН. На думку авторів проекту, ця посвята має підвищити якість повсякденного життя і сприяти майбутнім науковим досягненням. 

Висновок. Своєю таблицею вчений вперше показав, що існуюче різноманіття хімічних сполук і елементів утворює в природі струнку систему.

Виконала:

ліцеїст ІІ курсу природничо-математичного 

напряму навчання

Діденко Аліна

Учитель:

Іванова Т.А.