Заходи з нагоди 79-х роковин трагедії Бабиного Яру

З нагоди 79-х роковин трагедії Бабиного Яру в ліцеї пройшли заходи, присвячені пам’яті великої трагедії…

29 вересня 1941 року на околиці Києва почалися масові розстріли єврейського населення. Слідом за євреями стали розстрілювати циган, комуністів-підпільників і радянських військовополонених. Розстріли в Бабиному Яру не були першими масовими стратами, але стали наймасштабнішою на той момент нацистської акцією за кількістю одноразових жертв. Айнзацгрупи безжально вбивали мирних жителів протягом двох днів, точна кількість розстріляних людей становить 33 771, але євреїв було найбільше: більше 30 тисяч чоловік. Важко усвідомлювати, що євреїв убивали просто за те, що вони були євреями.

Забувати про цю загальнолюдську трагедію ми не маємо права, адже всі ці загиблі люди однаково заслуговують на повагу. І ми розуміємо, що це історія не лише України та єврейського народу, це трагічна історія всього світу…

Зустріч ліцеїстів з представниками Донецького юридичного університету МВС

Сьогодні, 29.09.2020 року відбулася цікава зустріч з представниками Донецького юридичного університету МВС. Приємно вразили своїми талантами студенти цього вишу: танцори, співаки, музиканти. Учні отримали унікальну можливість познайомитись із факультетами та спеціальностями університету, та, можливо, зробити свій перший крок у виробі майбутньої професії.

Подорожуємо Донеччиною. Ямполь. Дендропарк.

Прогулянка по великому парку, який потопає в зелені, з озером і невеличкою річкою, більше схожа на квест з багатьма локаціями. Саме сюди завітали справжні любителі природи – ліцеїсти перших курсів.

ЯК ОТРИМУВАТИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ЖИТТЯ

 

Всі люди, умовно, діляться на два типи – у одних все добре, в інших все погано. При цьому часто в другу категорію потрапляють ті, хто просто не вміє знаходити позитивні моменти у своєму житті. Такі люди не розуміють, що щастя – в очах, які його можуть бачити, а навчитися любити життя досить просто, потрібно лише вивчити кілька простих правил на кожен день. На допомогу наводимо список зовсім нескладних, зате стовідсотково дієвих правил, які навчать, як отримувати задоволення від життя. Отже:

Навчіться бачити красу

 

Насправді, щодня у світі відбувається безліч прекрасних речей, потрібно лише навчитися бачити і цінувати цю красу. Вчіться помічати дрібниці навколо себе, сприймаючи їх, як подарунок природи або долі.

 

                                          Любіть природу

 

 

                                                        

Природа може вилікувати стрес або невроз, допомогти побороти депресію і просто значно поліпшити настрій. Візьміть за правило ходити на пікніки в парки, доглядати за садом, їздити на дачу, спостерігати як сідає сонце і слухати вранці спів птахів.

 

Не стримуйте сміх

 

 

 

Е. Каммінгс одного разу сказав: ” Найбільш порожнім з усіх днів є день, який пройшов без сміху”. Ніколи не шкодуйте витратити хвилинку для того, щоб посміхнутися перехожому або просто посміятися з друзями над хорошим жартом чи анекдотом. Намагайтеся оточувати себе життєрадісними людьми з хорошим почуттям гумору і уникайте злих і незадоволених життям особ.

 

Цінуйте приємні дрібниці

Чашка смачної кави по дорозі на роботу. Вечірня прогулянка з собакою по теплому парку. Смачна вечеря з другом. Гра в хованки з дитиною. Хороший концерт улюбленої групи. Все це – дуже цінний час, прожитий не дарма. Навчіться зупиняти миті і цінувати найпростіші і повсякденні речі , адже вони – і є ваше життя .

 

Завжди знаходите час на друзів

Хороші відносини з людьми – це, мабуть, найбільше щастя в житті. Якщо, звичайно, ви правильно обрали своє оточення. Намагайтеся оточувати себе тільки щирими і чесними людьми. Остерігайтеся вічно ниючих енергетичних вампірів, таким людям самим потрібна допомога. Добра стосунки з ними вам точно не принесуть.

Пізнавайте нове

Отримувати нові знання можна кожен день і в будь-якому віці. Читайте книги по дорозі на роботу і назад. Багато часу у вас це не займе, а життя напевно стане трішки цікавішим.

Хваліть себе

Ставте собі цілі, досягайте їх і обов’язково, чуєте, обов’язково заохочуйте себе за подібні досягнення. Навчіть себе кожен день знаходити новий привід для гордості самим собою, це відмінно стимулює до нових перемог.

Перестаньте скаржитися на долю

Навчіться справлятися зі своїми проблемами самостійно і перестаньте скаржитися на життя своїм друзям. І справа навіть не в тому, що всі думки матеріальні, а в тому, щоб взяти під контроль свої проблеми і cвоє життя. Проаналізувавши як слід ситуацію, ви, можливо, зрозумієте, що вона простіша, ніж вам здалося на перший погляд.

Не шкодуйте про минуле

Що було, те загуло. – Це ще одне правило, яке варто запам’ятати, якщо ви хочете стати щасливою людиною. Зациклюватися на минулому – нерозумно. Навіть якщо в минулому ви втратили якийсь важливий шанс чи зробили щось не так, це ваш досвід, який потрібно цінувати.

І пам’ятайте, що головні перемоги – все одно попереду.

Екологічний челендж “Зелена планета”

#ecochellengegreenplanet

ЯК СТАТИ ЩАСЛИВИМ: 5 КРОКІВ ДО НОВОГО ЖИТТЯ

 1. Позитивне мислення
  Намагайтеся оточувати себе позитивними людьми. Не забувайте, що емоції заразні. Повторюйте позитивні установки, що підтверджують ваш прогрес у тій сфері, у якій ви хочете вдосконалюватися.
 2. Прибирайте за собою
  Чомусь ми часто залишаємо такі справи на потім. А вони швидко накопичуються і діють нам на нерви. Прибравши за собою відразу, ви позбавите себе зайвого головного болю. Крім того, вам забезпечений приплив продуктивності.
 3. Не порівнюйте себе з іншими
  Досить засмучуватися через те, що є у інших. Завжди буде хтось, хто заробляє більше вас, у кого більший будинок або дорожче машина. Порівнюючи себе з іншими, ви оцінюєте себе за чужими мірками успіху. Замість цього подумайте, що таке успіх особисто для вас.
 4. Висловлюйте подяку замість скарг
  Щоденне обговорення того, за що ви вдячні, підвищує уважність, цілеспрямованість, енергійність, тривалість сну і, можливо, навіть допомагає боротися з депресією.
 5. 5. Зробіть те, на що давно не вистачало часу
  Після того як розберетеся з основними справами, зробіть те, що давно відкладали. Ви здивуєтеся, наскільки щасливішим і продуктивніше ви себе відчуєте, коли скинете з плечей цей тягар.
 6.  

Педагоги ліцею відвідують проєкт «Місіонери 2020: Сергій Жадан – Фіма Чупахін»

21.09.2020 у нашому рідному місті сталася велика приємність. Увазі городян, в рамках Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні, було презентовано фулбрайтівський проєкт «Місіонери 2020: Сергій Жадан – Фіма Чупахін». Проєкт здійснюється Програмою ім. Фулбрайта та Асоціацією випускників “Українське фулбрайтівське коло” у співпраці з творчою агенцією “Kot Agency Group”, та за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Проєкт Zhadan & Fima був заснован у 2018 році. Поет та музикант з Луганської області Сергій Жадан та українець-джазмен, який нині живе в Нью-Йорку, Фіма Чупахін вже випустили разом альбом. До того Чупахін написав музику до фільму «Дикое поле» за романом Жадана «Ворошиловград».

Проєкт спрямовано на розвиток мотивації учнівської, студентської молоді творчо реалізовуватися в Україні на прикладі “живих” успішних українських культурних феноменів. Програмою заходів було передбачене творче джазово-інструментальне спілкування митців: Сергія Жадана та джазового піаніста Юхима Чупахіна з аудиторією. Розмова про самоідентифікацію, успіх у творчих професіях та український культурний продукт у світі була теплою і затишною, наче, у родинному колі. Серед зацікавлених були й педагоги нашого ліцею, які відвідати виступи цього унікального мистецького дуету.

“Олімпійський тиждень” у педагогічному ліцеї

 Традиційно на початку нового навчального року в ліцеї було проведено «Олімпійський тиждень», у рамках якого організовано чимало цікавих заходів: тематичних виховних годин, інформаційних хвилинок, олімпійських уроків, спортивних змагань між класами, що мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом.
      У класах було проведено Олімпійські уроки, на яких учні мали змогу більше дізнатися про історію виникнення Олімпійських ігор, видатних спортсменів та Олімпійських чемпіонів України, які уславлюють нашу країну на світовій арені.

Цікаво пройшли змагання з волейболу між учнями 8-9 класів та веселі старти між учнями 10-х та 11-х класів.   

    Веселими і задоволеними залишилися всі учасники заходів. Ми ще раз переконались, що в ліцеї працюють і вчаться сильні, спритні й сміливі люди.
    Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами!

Акція “Побачив – прибери!” до Всесвітнього дня прибирання World Cleanup Day

У Слов’янську пройшла акція до “Всесвітнього дня прибирання-World Cleanup Day,” у якій взяли участь учні та вчителі педагогічного ліцею. І тут ідеться не тільки про чистоту, а про повагу до інших людей, повагу до природи, врешті-решт, повагу до самих себе. Давайте робити наше місто кращим.