Тиждень української мови у педагогічному ліцеї

МИ – українці і цим пишаємося. Під таким гаслом пройшов Тиждень української мови. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Вчителі – словесники проявили творчу ініціативу, закликали брати активну участь в заходах до Тижня української мови в ліцеї. Ліцеїсти мали змогу поринути у світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу. Конкурси, мовні ігри, семінари, дискусії і турніри спонукали ліцеїстів до творчості й пізнання, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими.

Тиждень української мови розпочався семінаром, де ліцеїстка IV курсу Варушкіна Ю., яка підготувала презентацію “Новий український правопис”, ще стане у пригоді всім ліцеїстам.

Завантажити (PPTX, 788KB)

Ліцеїсти ІІІ курсів проявили творчу креативну ініціативу і підготували мовні плакати, використовуючи технологію інфографіки.

26.02.2020 року ліцеїсти ІІІ математичного взяли участь у Всеукраїнському марафоні з української мови ім.Петра Яцика, який цього року проходив в онлайн форматі.
Попереду ІІ етап конкурсу захисту наукового-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, де Варушкіна Ю. ліцеїстка IV курсу філологічного напряму навчання представить роботу у секції “Українська мова” під керівництвом Падалки Р.М. Бажаємо перемоги учасникам!
Тиждень закінчився, але не закінчилась клопітна робота учителів, яка покликана пробудити творчість і пізнання, підтримати інтерес та бажання вивчати українську мову, свою культуру. Цей тиждень став яскравою сторінкою у житті ліцейської родини.

Вибір на все життя

Ми вибираємо: встати на світанку чи поспати довше, випити чаю або кави, прогулятись пішки чи поїхати автомобілем, купити чи не купити якусь річ…

Простий вибір ми робимо без особливих зусиль. Над складним – довго думаємо, часом, закликаючи на допомогу рідних чи друзів, бо від зробленого вибору залежить наша доля. Але підлітки, приймаючи рішення через брак життєвого досвіду, слідують за більшістю та можуть стати заручниками хибного вибору.

Я Батьківщину не вибирала й не проти російської мови та російських громадян. Я – проти того безладу, що має місце останнім часом. На мою думку, патріотична молодь намагається самоствердитися, переходячи на українську. Відчуваючи підтримку однодумців, вона формує своєрідний модний тренд. Проте, лише сильні особистості продовжуватимуть говорити державною мовою після того, як ситуація в країні стабілізується. Бо лише людина, якій бракує самовпевненості, яка внутрішньо слабка, завжди буде там, де більшість. Але коли ці всі процеси закінчаться, то такі люди, як правило, повертаються до попереднього життя.

На моє глибоке переконання, патріот – це не той, хто говорить українською та ходить у вишиванці, а той, хто своїми думками й ділами підтримує Україну, вірить у її майбутнє.

Після здобуття Україною незалежності єдиною галуззю, де українська мова набула широкого вжитку, стала освіта. В усіх навчальних закладах почали поступово впроваджувати українську мову як обов’язкову мову навчання. Відродження мови є актуальним і важливим. Розвинена нація має відчувати себе сучасними людьми, українцями не лише розумом, але й душею, гідними громадянами передусім України. Я вважаю, що українська мова – це  ознака національної ідентичності.

Питання в тому, що атаку на цю ідентичність здійснює Росія. І ми це спостерігаємо на сході України, коли відбуваються «бої» навколо мови, навколо інших речей, які характеризують українську ідентичність. І тому, коли політики просувають власні політичні інтереси, то це завжди буде розколювати суспільство, особливо в такому пострадянському становищі, у якому ми є.

Зважаючи на вищенаведене, зауважимо, що для того, щоб мова стала стрижнем самоідентифікації нації, влада повинна проводити свідому планомірну ( а не стихійну) мовну політику, пам’ятаючи при цьому, що мова — засіб не лише спілкування та згуртування, а й нерозуміння та роз’єднання. Мову неможливо відокремити від політики та владних взаємин, і лише так її можна потрактувати адекватно. Тому перефразовуючи відомі слова Л. Костенко «Нації помирають не від інфарктів, спочатку в них забирають мову», наголосимо: українській нації потрібна її мова, щоб вона не лише змогла консолідуватись, а й мати власне майбутнє.

 

 

 

 

Участь у Всеукраїнській акції “Ситі животики-пузаті котики”

Ліцеїсти знову об’єднались, щоб разом узяти участь у Всеукраїнській акції “Ситі животики-пузаті котики”. Сьогодні учні ліцею відвали притулок для тварин.

До Дня добра

Доброта – це те, що може побачити сліпий і почути глухий.

Марк Твен

Людина починається з добра,

Із ласки і великої любові.

Із батьківської хати і двора,

З поваги, що звучить у кожнім слові.

Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити

Це зрозуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у світ добро творити.

Людина починається з добра

Із світла, що серця переповняє.

Ця істина, як світ, така стара,

А й досі на добро нас надихає. (Н.Красоткіна)

17 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СПОНТАННОГО ПРОЯВУ ДОБРОТИ

В нашому жорстокому світі сьогодні багатьом не вистачає доброти та тепла від близьких людей, а  шалений темп життя змушує людей пристосовуватися до реалій буденності. Комусь заважає втома, хтось через справи не помічає того, що відбувається навколо, а інший просто байдуже проходить повз людини, яка потребує допомоги.

День  Спонтанного прояву Доброти – це привід згадати про справжні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її виявляє! 

Рішення відзначати це свято було прийнято 13 листопада 1998 року в місті Токіо, де представники-ініціатори «руху доброти» від різних країн, запропонували святкувати цей день саме 17 лютого незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань. Сьогодні свято проходить щорічно в багатьох країнах світу і нерідко супроводжується благодійними заходами та марафонами. Девізом Дня спонтанного прояву доброти можна вважати слова великого американського класика: «Доброта – це якість, прояв якої ніколи не буває зайвим».

У День спонтанного прояву доброти ініціатори цього світлого свята просять нас озирнутися навколо і почати помічати інших людей, які потребують нашої допомоги, підтримки, добрих слів і приємних вчинків. Справжня доброта, на думку організаторів цього свята, не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини – радість інших людей.

ДОБРО – ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ!

Краще зробити одну добру справу, ніж сказати сто добрих слів!

Хай світ стає добрішим і гарнішим!        Добра Вам!

Малюємо на уроках хімії

У ліцеї відбувся конкурс малюнків на тему “Збережи нашу планету”, присвячений Міжнародному дню заповідників, у рамках теми “Охорона довкілля на уроках хімії” серед учнів 11-х класів. Метою конкурсу стало залучення учнів до роздумів над актуальної проблемою захисту навколишнього середовища та пошук можливих шляхів подолання цієї проблеми людства. Ліцеїсти активно взяли участь у конкурсі, висловивши свої пропозиції у вигляді глибоких та “говорячих” самих за себе малюнків.

“Діалог задля вирішення конфліктів” – воркшоп для вчителів

10 лютого вчителі ліцею долучилися до роботи воркшопу в рамках проекту “Діалог задля вирішення конфліктів”.
Марина Акімченкова, психологиня, Інженерка порозуміння, медіаторка, тренерка провела воркшоп «Визначення стратегії поведінки у конфлікті». Мета воркшопу надати учасникам знання з конфліктології з урахуванням нейрофізіологічних механізмів психічних процесів, станів та формування поведінкових моделей людини. Учасники познайомилися з поняттями адаптивної та неадаптивної конкуренції. Також вони виконали практичні вправи для відслідковування зміни власного емоційного стану під впливом зовнішніх факторів. За допомогою інтерактивних вправ учасники відпрацьовували навички самодіагностики власних почуттів та маркування потреб, що стоять за ними. Отримані знання будуть сприяти можливості для учасників вибору у конфлікті усвідомленої конструктивної стратегії поведінки.
Воркшоп відбувся у рамках реалізації проєкту “Діалог задля вирішення конфлікту” за підтримки ГО «Український центр Ненасильницького спілкування і примирення «Простір гідності» у партнерстві з міжнародною миротворчою організацією ПАКС Нідерланди (Fund Peace Movement PAX).

Інформування абітурієнтів з тимчасово окупованих територій України про особливості умов вступу в 2021 році

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України спільно з Міністерством освіти і науки України та громадською організацією «Фонд «Відкрита політика» починаючи з 2016 року проводиться активна робота щодо інформування дітей, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, про умови та порядок вступу до освітніх закладів, що розміщенні на підконтрольних Україною територіях.

З метою проведення відповідної інформаційної кампанії у 2021 році, зокрема, підготовлено низку відеороликів під умовною назвою «Вступ–2021 для абітурієнтів зі Сходу України» хронометражем 40 с., «Вступ – 2021 «Успішна історія Андрія з Донецька» хронометражем 40 с., «Вступ – 2021 «Успішна історія Карини з Луганська» хронометражем 40 с., та аудіороликів під умовною назвою «Вступ – 2021 для абітурієнтів зі Сходу України» хронометражем 40 с., «Вступ – 2021 «Успішна історія Андрія з Донецька» хронометражем 40 с., «Вступ – 2021 «Успішна історія Карини з Луганська» хронометражем 40 с., які відповідно до листа Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення  
від 28 січня 2021 року № 24/21 мають ознаки соціальної реклами.

Посилання на відеоролики:

«Вступ-2021 для абітурієнтів зі Сходу України» (40 секунд):

https://drive.google.com/file/d/1jv5zdmcuDMnrmOauYcmWJr32s5aQZgdx/view?usp=sharing

«Вступ-2021 “Успішна історія Андрія з Донецька» (40 секунд):

https://drive.google.com/file/d/13IFhMLeimr5Ue6PBcUV4w8XZ5dtbsOEQ/view?usp=sharing

«Вступ-2021 “Успішна історія Карини з Луганська» (40 секунд):

https://drive.google.com/file/d/1DmocZvxEteJ8SYS-lV-ypfetbdiSglFq/view?usp=sharin

 

Вітаємо учасників обласної науково-практичної конференції!

30 січня 2021 р. у формі науково-практичної конференції було проведено проміжну сесію обласної очно-заочної школи «Юний дослідник» комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді». До участі у заході долучилися учні Слов’янського педагогічного ліцею.  

Чотирнадцять юних науковців презентували наукові проекти у різних наукових відділеннях. Плідна робота учнів над дослідженнями та високий рівень підготовки був схвалений науковцями – керівниками секцій науково-практичної конференції.

Діденко Аліна, Хмельова Діана, Новакова Ганна, Тараненко Данило, Варушкіна Юлія, Коломієць Ванесса, Сердюк Марія, Смирнова Софія, Кайдан Єлизавета, Кушнір Владислав, Бурлака Андрій, Мєзєнцева Ольга, Кириченко Владислав, Кулєшова Наталія отримали сертифікати учасників наукової конференції.

Завантажити (PDF, 2.78MB)