Тиждень охорони праці в Слов’янському педагогічному ліцеї (26.04–30.04.2021)

З 26 по 30 квітня 2021 року в Слов’янському педагогічному ліцеї відбувся тиждень охорони праці. У рамках тижня відбулись різноманітні заходи, у тому числі і в режимі онлайн,  що дозволили дітям долучитись до спільної діяльності і поглибити свої знання у різних аспектах охорони здоров’я і праці. 

Варто відмітити конкурс малюнків, присвячений тижню охорони праці, у рамках якого ліцеїсти підготували багато яскравих і інформативних плакатів та малюнків.

У ліцеї проведено єдину класну годину щодо забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні здорові та безпечні умови праці, надання всебічної підтримки постраждалим на виробництві працівникам.

Вікторини, конкурси на знання правил безпеки життєдіяльності та профілактики травматизму, пожежної безпеки – улюблені активності учнів – не стали виключенням і підчас тижня з охорони праці.

Інформаційні матеріали для дітей з ТОТ та зони розмежування в рамках реалізації проєкту “Доступність освіти для студентів з непідконтрольних уряду територій”

Перелік нових інформаційних матеріалів для вступників ТОТ ГО «Фонд «Відкрита політика»

 1. Онлайн-презентація «Спрощена процедура вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків»:

Покрокова інструкція, яка допоможе мешканцям тимчасово окупованих територій та прифронтової зони вступити до українських вишів без паспорта, ЗНО чи свідоцтва про здобуття середньої освіти через Освітні Центри «Донбас Україна» та «Крим-Україна».

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=tUTfI_IzbOY&fbclid=IwAR3SH60LBRLrlvINjs4ZEb24RyQtE9PuSbMoJ9ALrDy97ogSQAd6hi3JmoE

2. Анімаційний ролик «Успішна історія Івана Шевчука, студента Маріупольського національного університету»

Ще у сьомому класі Іван захопився волейболом і вирішив, що стане вчителем фізкультури. Але у 2014 році почалася війна… І школа, у якій навчався Іван, опинилася у зоні бойових дій. Хлопець жив і навчався під обстрілами, переховуючись у підвалі. Однак він не відмовився від своєї мети – звернувся до Освітнього Центру та зміг вступити у виш на бюджет. Звертайся і ти!

https://m.youtube.com/watch?v=RqjSIHmrEJg

 3. Відеоролик «Тисячі дітей з окупованих територій вже стали студентами українських вишів»

З початку війни 8225 дітей з тимчасово окупованих територій вступили до університетів через Освітні Центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» за спрощеною процедурою. Без ЗНО, українського атестата і паспорта. 

Зроби і ти крок до своєї мети – отримай український диплом, визнаний у всьому світі.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=Y7R5U0R4VLs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1C_uAT23SHjDheZxKvssgU17A5pWI-TeTtsjvzh1EBwFUrG4SF_sBZXC4

4. Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до вишів через Освітні Центри-2021 – 6 важливих кроків:

https://dostupnaosvita.com.ua/abityrientam/sproschenaya-protsedyra-vstypy

5. Покрокова інструкція для спрощеної процедури вступу до ПТНЗ через Освітні Центри -2021:

https://dostupnaosvita.com.ua/abityrientam/dorozhnya-karta-sproshchena-procedura-vstupu-do-ptnz

6. Перелік Освітніх центрів 2021 рокуОбирай необхідний регіон та знаходь повну інформацію про ОЦ – з сайтами вишів, адресами, графіком роботи, e-mail та контактними телефонами:

 https://dostupnaosvita.com.ua/centers

 

Ліцей у програмі «Технології психологічного супроводу конструювання поведінкових моделей особистості у несприятливих обставинах»

Днями, в межах програми дослідно-експериментальної діяльності за темою «Технології психологічного супроводу конструювання поведінкових моделей особистості у несприятливих обставинах» у 2021-2024 роках» на базі дошкільних та загальноосвітніх закладів Донецької області (наказ департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації від 22.02.2021 № 49/163-21ОД), під керівництвом Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кафедри  психології та розвитку особистості в  Донецькій області розпочато соціологічне дослідження щодо розуміння учасниками освітнього процесу несприятливих обставин та конструювання ними відповідних поведінкових моделей.

Серед небагатьох освітніх закладів області, обраних для участі у дослідно-експериментальноїій діяльності, є Слов’янський педагогічний ліцей, на базі якого відбуватиметься наукове дослідження.

Психолого-соціальне дослідження конструювання поведінки дітьми та дорослими у несприятливих обставинах проводиться з метою визначити обставини, які є несприятливими для дітей різного віку, педагогів та батьків, а саме:

  • Що розуміють діти та дорослі під несприятливими обставинами?
  • Які шляхи їх вирішення обирають?
  • Як безпосередньо діють для подолання несприятливих обставин?

Відповіді на ці питання допоможуть знайти ефективні способи підтримки дітей і дорослих у несприятливих обставинах, що допоможе розробити технології ефективного впливу на власну поведінку в несприятливих обставинах, які може застосовувати сама дитина, педагоги, батьки до себе.

Це дасть можливість набути особистий успішний життєвий досвід, що сприятиме адаптації до змін у сучасному середовищі, адекватному реагуванню в несприятливих обставинах, здатності самостійно піклуватися про себе та брати участь у суспільному житті.

На цьому етапі дослідження важливо дізнатися особисту думку кожного «Що таке несприятливі обставини», а не спрямувати на певний напрямок. Думка кожного дуже важлива!

Терміни проведення онлайн соціологічного дослідження:

23.03.2021 – 13.04.2021 – для закладів освіти, які приймають участь у дослідно-експериментальній діяльності за темою «Технології психологічного супроводу конструювання поведінкових моделей особистості у несприятливих обставинах» у 2021-2024 роках» (наказ ДОН Донецької ОДА від 22.02.2021 № 49/163-21ОД).

Місце проведення:

Сайт психолого-соціологічного дослідження поведінки особистості в несприятливих обставинах “Розумію! Обираю! Дію!” – https://psruc.com/